Dłuższa przerwa w wykonywaniu obowiązków zawodowych to często ogromny problem dla pracowników. W związku z tym często pada pytanie o konieczność skorzystania ze zwolnienia lekarskiego po zabiegu wszczepienia implantów.

W większości przypadków, po wszczepieniu implantu można iść do pracy już następnego dnia. Jednak, o ile sam zabieg przebiega bezboleśnie, po jego wykonaniu może wystąpić obrzęk pozabiegowy, który może utrzymywać się przez kilka dni. W wyniku wykonywania korekt na tkankach miękkich, bardzo często pojawiają się również krwiaki na powłokach twarzy w okolicach przeprowadzanego zabiegu. Największe obrzmienie tkanek występuje zwykle około 2 dnia po wszczepieniu implantów, wobec czego warto zabezpieczyć się na taką ewentualność i zarezerwować dwa lub trzy dni wolne.

Najczęściej jednak do regeneracji dochodzi bardzo szybko, często już pierwszego dnia po wykonaniu zabiegu. Wszczepianie implantów kwalifikuje pacjentów do wydania im zwolnienia L4, które bardzo często otrzymać można w tym samym zakładzie, w którym odbywało się leczenie.