Żółty to naturalny kolor zębów. Zęby człowieka mogą przybierać odcień od białego do żółtego lub nawet jasnobrązowego koloru.
Kość ludzka nie ma naturalnie śnieżnobiałej barwy. Jest raczej żółta. Każdy ma indywidualny kolor zębów i niestety odbiega on od ideału.  Kolor zębów wyznaczany jest przez balans pomiędzy przeziernością szkliwa, a nasyceniem barwy zębiny.
Przyczyną nadmiernego zażółcenia szkliwa jest gromadzenie płytki nazębnej, przyjmującej barwnik z pożywienia. Osady z kawy i herbaty też nie pomagają w utrzymaniu białego odcienia zębów. Osoby palące papierosy narażone są na bardziej żółte zęby, niż inni.

Gdy Twoje zęby wydają Ci się zbyt żółte, spróbuj przeznaczyć więcej czasu na prawidłową i skrupulatną higienę jamy ustnej. Może warto pomyśleć o zmianie szczoteczki na elektryczną lub soniczną.
Jeśli mimo to czujesz dyskomfort z powodu koloru swoich zębów, najlepiej skonsultuj się ze stomatologiem. Może konieczne będzie usunięcie nagromadzonego kamienia nazębnego, piaskowanie czy wręcz profesjonalne wybielanie.