fluoryzacja

Związki fluoru odgrywają ogromną rolę w procesie wzmacniania naszych zębów. Przede wszystkim chronią szkliwo, ale również zwiększają odporność na działanie niepożądanych kwasów i bakterii wywołujących próchnicę. Dlatego też, tak istotna jest zarówno regularna kontrola dentystyczna, jak i profilaktyka, które skutecznie ochronią Państwa uśmiech.

Metoda fluoryzacji – o co właściwie chodzi?

W naszej Klinice maja Państwo możliwość skorzystania z nowoczesnej metody fluoryzacji. Jest to bezbolesny zabieg, polegający na lakierowaniu zębów specjalistycznym preparatem, zawierającym fluor o wysokim stężeniu. U dorosłego pacjenta, związki fluoru rozprowadzane są za pomocą pędzelka, zaś u dzieci stosuje się preparat, który przykleja się bezpośrednio do uzębienia. Podczas kuracji, w ślinie następuje wzrost poziomu fluoru, który w procesie wbudowywania w szkliwo, wzmacnia go i ochrania przed szkodliwymi czynnikami.

Zabieg fluoryzacji doradzamy Pacjentom, którzy chcą w sposób świadomy dbać o kondycję swojego uzębienia. W szczególności natomiast, jest on wskazany przy: zapobieganiu próchnicy zarówno u dzieci i dorosłych, remineralizacji szkliwa oraz przebarwień, ochrony przed próchnicą wtórną w okolicach wypełnień, koronek oraz uzupełnień protetycznych, nadwrażliwości szyjki zębowej (również w trakcie leczenia ortodontycznego).Zabieg wykonywany jest na nowoczesnej aparaturze przez specjalistyczna kadrę stomatologiczną, zapewniając całkowity komfort naszym Pacjentom.

Zapraszamy do ochrony uśmiechu!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Co daje fluoryzacja zębów?
Od którego roku życia można poddać dziecko fluoryzacji zębów?
Ukruszenie zęba przedniego - jak poradzić sobie z uszkodzeniem jedynki?
Fluoryzacja a palenie - jakie są zależności?
Słowniczek pojęć: fluoryzacja egzogenna (kontaktowa)

Dlaczego warto zdecydować się na fluoryzację zębów w ProClinic Dental?

1. Najlepsza kadra

Zabieg wykonywany jest przez kadrę sprawdzonych specjalistów. Nasi Lekarze dbają zarówno o prawidłowe przeprowadzenie samego zabiegu, jak i dobre samopoczucie Pacjenta w jego trakcie. Nowoczesna aparatura, preparaty najwyższej klasy i fachowość to pewność wymarzonego efektu finalnego. Mamy na to szereg dowodów, w postaci opinii zadowolonych Pacjentów, które zgromadziliśmy na przestrzeni lat doświadczeń.

2. Nowoczesny sprzęt

ProClinic Dental to klinika przyszłości. Znajduje się w niej sprzęt najwyższej klasy. Staramy się być na bieżąco z nowinkami technologicznymi i nowoczesnymi metodami sprostania Państwa oczekiwaniom odnośnie idealnego uśmiechu. Radość zadowolonych Pacjentów jest dla nas najlepszym podziękowaniem i uznaniem trudu naszej pracy, której oddajemy się z wielkim zaangażowaniem i pasją.

3. Rodzinna atmosfera

Oczekując na wizytę lub osobę, z którą Państwo przyszli można zapoznać się z prasą branżową albo oddać lekturze innych czasopism, które dla Państwa przygotowaliśmy. W poczekalni znajduje się także telewizor, tudzież dostępne jest wifi. Czas oczekiwania umili też wyborna kawa serwowana gościom na życzenie.

4. System ratalny

W naszej klinice staramy się wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom. I to nie tylko dotyczące wymarzonego wyglądu zębów. Kwestie finansowe rozwiązujemy na kilka wygodnych sposobów. Za leczenie można u nas zapłacić gotówką, kartą lub rozłożyć płatność na dogodne raty, wygodne do spłaty.

Cennik

Rodzaj profilaktyki:cena
Scaling (usunięcie kamienia ultradźwiękami) + polerowanie149 zł
Profesjonalne czyszczenie wszystkich zębów: scaling+polerowanie+piaskowanie+instruktaż higieny199 zł
Profesjonalne czyszczenie wszystkich zębów: scaling+polerowanie+piaskowanie+instruktaż higieny+fluoryzacja wszystkich zębów249 zł
Szyna relaksacyjna299 zł
+48713050761 +48 609 800 766
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Piątek9:00 - 20:00
Sobota9:00 - 15:00