slide

Przebieg leczenia

METODA TRADYCYJNAEtapMETODA BIKORTYKALNA
Czas leczenia: od 4 do 24 miesięcy
Liczba wizyt: 8-25
Czas leczenia: od 2 do 5 dni
Liczba wizyt: 3
Leczenie rozpoczyna badanie i przeprowadzone zostają procedury diagnostyczne – wykonuje się zdjęcie panoramiczne, robi tomografię komputerową, wycisk. Ustala plan leczenia.1Leczenie rozpoczyna badanie i przeprowadzone zostają procedury diagnostyczne – wykonuje się zdjęcie panoramiczne, robi tomografię komputerową, wycisk. Ustala plan leczenia.
Następnie przygotowuje się jamę ustną, a potem usuwa zęby.2Ponownie bada się i przygotowuje jamę ustną. Później następuje usunięcie zębów, wszczepienie implantów, pobranie wycisków pod pracę protetyczną, kontrola rtg. Wszystko przeprowadza się podczas jednej wizyty.
W trakcie tego etapu odbudowuje się kości i jeśli jest to konieczne podnosi dno zatoki31-2 dni po implantacji następuje przymiarka metalu.
Implantacja następuje po 6-12 miesiącach, jeśli kość wygoi się prawidłowo.42-3 dni po implantacji następuje obciążenie stałym uzupełnieniem protetycznym.
W kolejnym etapie dochodzi do odsłonięcia implantów i założenia śrub gojących.5Leczenie zostaje zakończone.
Przychodzi moment na pobranie wycisków.6
Potem następuje przymiarka metalu.7
Na końcu obciąża się go stałym uzupełnieniem protetycznym.8

Czy zabieg jest dla Ciebie?

Każdy pacjent może poddać się tej metodzie, niezależnie od stopnia zaniku kości czy braku pojedynczych lub wszystkich zębów. Istnieje kilka przeciwskazań do wykonania zabiegu. Do głównych zalicza się cukrzycę, osteoporozę, AIDS, ciążę.


Czym jest implant?

Implant to sztuczny element, który wprowadza się do kości pacjenta. Następnie wykonuje się na nim nadbudowę protetyczną np. koronę lub most. Różnic między implantami bikortykalnymi (BCS) a konwencjonalnymi jest kilka. Przede wszystkim mają inny kształt, powierzchnię oraz miejsce zakotwiczenia. Metoda ta uważana jest za lepszą i szybszą w przeprowadzeniu.

schemat_implanty_bikortykalne

Czym jest implant bikortykalny?

Implant bikortykalny ma postać śruby. Posiada strukturę, która umożliwia bardzo szybkie wykonanie protezy. W Polsce zwykle stosuje się wymagającą wielomiesięcznej rehabilitacji tzw. technikę dwufazową. W ProClinic Dental proponowana jest nowoczesna i skuteczna metodyka jednofazowa. Pozwala ona na zrealizowanie na jednej wizycie etapu chirurgicznego i protetycznego.


Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie należy do bolesnych. Implanty wszczepia się po zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Na życzenie pacjenta możliwe jest podanie dodatkowej dawki lub też w wyjątkowych przypadkach i gdy nie ma ku temu przeciwskazań, uśpienie go na czas przeprowadzania zabiegu. Po samej implantacji może pojawić się słaby ból lub opuchlizna w miejscu jej wykonywania. Jest to zjawisko normalne i lekarz zadba o zniwelowanie tej reakcji.

Zalety metody BCS:

  • Zredukowana liczba procedur chirurgicznych, wpływająca korzystnie na koszt i czas zabiegu.
  • Wystarczy tylko jedna interwencja chirurgiczna, ponieważ implanty bikortykalne obciążone są pracą protetyczną (ostatecznie lub tymczasowo) zaraz po implantacji.
  • Obciążenie natychmiastowe implantów bikortykalnych pozwala na szybki i dyskretny powrót do zdrowia.
  • Niezależnie od stopnia zaniku kości lub braku zębów, pacjent może poddać się zabiegowi.
  • Implanty bikortykalne w porównaniu do tradycyjnych implantów dwuetapowych, nie powodują periimplantitis. Nie wymagają wytwarzania płata śluzówkowo-okostnowego.

Dlaczego warto zdecydować się na wykonanie implantów bikortykalnych w ProClinic Dental?

1. Najnowocześniejsza metoda

Implantologia pozwala na cieszenie się pięknym uśmiechem nawet jeśli Matka Natura nie wyposażyła nas w takowy. Implanty biokortykalne są kolejnym stadium zaawansowana na drodze do olśniewającego uzębienia. Dzięki zastosowaniu tej metody, Pacjent może cieszyć się nowymi zębami w zaledwie 3 wizyty.

2. Komfort i skuteczność

Implanty biokortykalne, zwane implantami w 3 dni są niezwykle szybką, a zarazem maksymalnie skuteczną metodą odzyskania pięknego uśmiechu. ProClinic Dental, jako jedna z nielicznych klinik stomatologicznych w Polsce pozwala na wykonanie, już na jednej wizycie, zarówno etapu chirurgicznego, jak i protetycznego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu metody jednofazowej, podczas, gdy większość gabinetów dentystycznych stosuje metodę dwufazową. Jednofazowa, jest o wiele bardzie korzystana dla Pacjenta z uwagi na brak konieczności wielomiesięcznej rehabilitacji.

3. Znieczulenie

Całość zabiegu wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Na specjalne życzenie Pacjenta możliwe jest wszczepienie implantów w znieczuleniu ogólnym. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji Pacjenta oraz od jego progu bólu. Lekarz wszystko ustali z Państwem tuż przed samym zabiegiem, by zadbać optymalnie o Wasz komfort i bezpieczeństwo.

4. Profesjonalna opieka

Na każdym etapie leczenia cały personel ProClinic Dental jest gotowy nieść Państwu pomoc i służyć radą. Dlatego przed podjęciem decyzji, zachęcamy do skorzystania z konsultacji stomatologicznej. Lekarz omówi wówczas z Państwem nurtujące Was tematy. Precyzyjnie omówi wskazania i przeciwskazania do wykonania zabiegu. Zajmie się Państwem z najwyższą troską i uwagą.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czym jest implant stomatologiczny?
Jak umieszcza się implanty w kości?
Czy przed zabiegiem implantologicznym muszę brać antybiotyki?
Jak długo trwa leczenie implantologiczne?
Kto jest kandydatem do leczenia implantologicznego?
Czy pacjenci periodontologiczni mogą się poddać leczeniu implantologicznemu?
Czy pacjenci z zanikiem kości mogą się poddać leczeniu implantologicznemu?
Czy nałogowi palacze również mogą poddać się leczeniu?
Czy możliwe jest, że kość 'odrzuci' implanty?
Czy to 'nowe' podejście jest bezpieczne?
Jakie są koszty leczenia implantami bazalnymi?
Czy koncepcja implantologii bazalnej ma jakieś wady?
+48713050761 +48 609 800 766
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas

Godziny przyjęć:

Poniedziałek - Piątek9:00 - 20:00
Sobota9:00 - 15:00