protezy i korony

Korony protetyczne są uzupełnieniem protetycznym pozwalającym na odbudowę zębów bardzo zniszczonych i stanowią rozwiązanie w sytuacji, kiedy korony zęba nie da się już odbudować materiałem kompozytowym. Najczęstszymi wskazaniami do wykonania koron są zęby bardzo zniszczone: z dużą ilością wypełnień, zęby po znacznych urazach mechanicznych, zęby starte lub leczone już kanałowo. Podział stosowanych koron jest bardzo rozległy ze względu na każdy przypadek, w którym istnieją różne wskazania do wykonania korony. Podczas wizyty lekarz indywidualnie dobiera rodzaj korony pod kątem medycznym i estetycznym.
Koron to najtrwalsze rozwiązanie pozwalające cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata.
W wielu przypadkach niestety uzupełnienie dużych braków zębowych nie jest możliwe przy pomocy koron. W takiej sytuacji ProClinic Dental proponuje pacjentom alternatywne rozwiązanie – proteza, która jest uzupełnieniem ruchomym. Wstawienie protezy polega na trwałym i kosmetycznym odtworzeniu brakujących zębów.
Współczesna protetyka pozwala na szeroki wybór również w kwestii protez (osiadające, natychmiastowe, szkieletowe). W wyborze tej najbardziej odpowiedniej da Ciebie pomoże Ci już nasz lekarz specjalista biorąc pod uwagę zarówno kwestie zdrowotne jak i Twój tryb życia. Z myślą o estetyce, trwałości i komforcie.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jakie są wskazówki higieniczne przy stosowaniu protezy?
Słowniczek pojęć: korona lana metalowakorona pełnoceramicznakorona tymczasowazęby ivoclarproteza elastycznaproteza akrylowaproteza szkieletowamost adhezyjnyendokoronaprotezy osiadające

Dlaczego warto zdecydować się na wykonanie korony zęba czy protezy w ProClinic Dental?

1. Niezawodność

Zdrowy uśmiech to podstawa dobrego samopoczucia. Współczesna protetyka nie jest zatem jedynie uzupełnieniem ubytków w uzębieniu. Oprócz znaczącej poprawy w funkcjonalności uzębienia, urasta do rangi przywrócenia komfortu i radości życia. W ProClinic Dental pracujemy tylko z materiałami protetycznymi najwyższej jakości. Niezawodność korony czy protezy to podstawa. Zważywszy na funkcję jaką spełniają, materiały służące do ich wykonania muszą odznaczać się ponadprzeciętną trwałością.

2. Indywidualizm

W naszej klinice dbamy, by każdy czuł się wyjątkowo. Dlatego podczas wizyty preferujemy indywidualne podejście do każdego Pacjenta. Każdy przypadek omawiany jest z najwyższym stopniem zaangażowania i w najdrobniejszych szczegółach. Lekarz dobierając koronę czy protezę opiera się o przesłanki medyczne i estetyczne oraz tryb życia Pacjenta. Tyle wytycznych składa się na efekt finalny, który ma za zadanie przetrwać długie lata w nienaruszonym stanie, poprawiając komfort i jakość życia Pacjenta.

3. Sterylność

W naszej klinice troszczymy się o Państwa wygodę i dobre samopoczucie. Ważna jest też niezmiernie kwestia Waszego bezpieczeństwa. Higiena i czystość w gabinecie to podstawa. Tę swoistą strefę sterylności rozszerzamy też na poczekalnię. Poza tym, w naszej klinice wszechobecny jest biały kolor co potęguje wrażenie czystości i wzmaga poczucie relaksu i komfortu.

4. Komfort

Klinika ProClinic Dental stawia na komfort osób korzystających z jej usług. Dlatego standardem naszych działań jest szereg udogodnień dla Państwa. Lokal jest w pełni klimatyzowany, co przyczynia się do odpowiedniego samopoczucia. Aranżacja utrzymana jest w minimalistycznym stylu, z dominującą kojącą bielą. Komfort pobytu podnosi jeszcze ogólnie dostępne, bezpłatne wifi. W poczekalni wygospodarowaliśmy miejsce na niewielki, ale gustowny kącik dla dzieci, gdzie mogą np. porysować. Na ścianie zaś, wisi duży telewizor, umilający czas oczekiwania przy filiżance aromatycznej kawy.

Cennik

Rodzaj usługi:cena
Inlay/Onlay kompozytowy/endokorona549 zł
Korona porcelanowa na metalu799 zł
Korona porcelanowa na tlenku cyrkonu1599 zł
Korona tymczasowa99 zł
Wkład koronowo-korzeniowy299 zł
Proteza szkieletowa1499 zł
Proteza acetalowa1599 zł
Proteza całkowita akrylowa999 zł
Proteza częściowa akrylowa699 zł
Dostosowanie zęba/naprawa protezy149 zł
Zacementowanie korony (spoza kliniki)79 zł
Złożone prace protetycznewycenia lekarz
+48713050761 +48 609 800 766
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Piątek9:00 - 20:00
Sobota9:00 - 15:00