lakowanie

Lakowanie czyli inaczej pokrycie i uszczelnianie bruzd w zębach bocznych lakiem (substancją światłoutwrdzalną), który uniemożliwia odkładanie się w nich płytki nazębnej, zalegania resztek pokarmowych i bakterii, tym samym spowalniając proces powstawania próchnicy. Jest to całkiem bezbolesny zabieg profilaktyczny, któremu najlepiej poddać się możliwie wcześnie, kiedy bruzdy nie uległy jeszcze demineralizacji. Najczęściej lakowane są zęby szóste, ale zabiegowi poddawane są także pozostałe zęby pod warunkiem występowania w nich trudnych do oczyszczenia bruzd. Nie ma konieczności powtarzania zabiegu, należy tylko kontrolować stan laku co 6~9 miesięcy. Zachęcamy rodziców do uważnej obserwacji swoich pociech, aby w odpowiednim momencie zabezpieczyć zęby trzonowe oraz przedtrzonowe przed próchnicą.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Co jaki okres czasu powtarzać lakowanie zębów?

Dlaczego warto zdecydować się na lakowanie zębów w ProClinic Dental?

1. Jakość preparatów

Zabieg lakowania zębów ma za zadanie chronić przed próchnicą. Najwyższa jakość preparatów, z których korzystamy zapewnia długoterminowe efekty. Lak założony w ProClinic Dental jest odporny na ścieranie, nie pęka i wytrzymuje do kilku lat. Podczas wizyt kontrolnych lekarz sprawdza czy lak nie wymaga uzupełnienia.

2. Domowa atmosfera

Jako, że jest to zabieg polecany do wykonania już u najmłodszych Pacjentów, na uwagę zasługuje fakt, że nasz gabinet jest przystosowany do wizyt takich gości. Dysponujemy ładnie urządzonym kącikiem dla dzieci w poczekalni. Tam mogą też obejrzeć bajkę czy porysować.

3. Empatia i troska

W gabinecie czeka na młodych Pacjentów lekarz stomatolog ubrany w kolorowy fartuch i czepek. Dla naprawdę dzielnych Pacjentów ma w zanadrzu szereg niespodzianek. Jest przy tym niezwykle cierpliwy i empatyczny oraz cechuje go fenomenalne podejście do dzieci.

4. Komfort i bezpieczeństwo

ProClinic Dental jest placówką, dla której ważny jest komfort Pacjenta i jego bezpieczeństwo. Dokładamy wszelkich starań, by jakość świadczonych usług była na najwyższym poziomie. To samo dotyczy sterylności i higieny miejsca pracy oraz strefy oczekiwania na wizytę. Na miłe samopoczucie Pacjentów wpływa pełna klimatyzacja lokalu oraz dostępne wifi.

Cennik

Rodzaj leczenia:cena
Lakowanie 1 ząb59 zł
Lakierowanie (zęby mleczne) /łuk59 zł
+48713050761 +48 609 800 766
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Piątek9:00 - 20:00
Sobota9:00 - 15:00