leczenie kanałowe

Inaczej leczenie endodontyczne, pozwala na utrzymaniu „chorego” zęba w jamie ustnej pacjenta, który bez takiego leczenia musiałby zostać usunięty. Leczony kanałowo ząb, mimo iż jest martwy, służy bez żadnych dolegliwości przez wiele lat doskonale spełniając swoje dotychczasowe funkcje.

Bezpośrednią przyczyną leczenia kanałowego jest infekcja miazgi zębowej znajdującej się wewnątrz zęba. Podczas leczenia, zmieniona zapalnie miazga zostaje usunięta z kanałów korzeniowych, następuje dokładne oczyszczenie wewnętrznych ścian korzeni zęba i szczelne wypełnienie kanałów korzeniowych na całej ich długości. Właściwie przeprowadzone leczenie umożliwia zachowanie własnych zębów i zapewnia pełną estetykę uśmiechu. Warto pamiętać, że żaden zabieg nie zastąpi naturalnego zęba, dlatego nie tylko warto, ale trzeba leczyć kanałowo każdy ząb, który tego wymaga.

Zapalenie miazgi zębowej – od tego się zaczyna

Głęboko nieleczona próchnica stanowi główną przyczynę zapalenia miazgi zęba. Wszystko zaczyna się od jego bólu – tzw. ćmienia, czyli charakterystycznej, często bolesnej reakcji na bodźce zewnętrzne, np. podczas jedzenia ciepłych czy zimnych posiłków. Tego typu sytuacje powinny być sygnałem powstających stanów zapalnych miazgi zębowej. I chociaż wyleczenie miazgi, w początkowej fazie infekcji jest możliwe, to już w przypadku braku jakiejkolwiek interwencji, z pewnością doprowadza do tzw. stanu nieodwracalnego. Objawia się to bardzo intensywnymi bólami zęba oraz koniecznością podjęcie leczenia kanałowego, które jest jedyną skuteczną metodą zachowania zęba. Brak zastosowania tej metody w określonym czasie, może skutkować dalszymi powikłaniami zdrowotnymi, w tym również powstawaniem zmian zapalnych kości zębów.

Brzmi znajomo? Jeśli tak – nie zwlekaj! Naszych pacjentów wesprzemy w walce o zdrowy uśmiech.

Czym jest endodoncja? Na czym polega leczenie kanałowe?

Endodoncja, to zatem nic innego jak leczenie kanałowe zębów, które polega na usunięciu zainfekowanej miazgi zębowej znajdującej się wewnątrz zęba. Podczas leczenia, zmieniona zapalnie miazga zostaje usunięta z kanałów korzeniowych, kolejno następuje dokładnie oczyszczenie wewnętrznych ścian korzeni zęba, a następnie szczelne wypełnienie kanałów korzeniowych na całej ich długości. Endodoncja jest więc jedyną metodą na uratowanie zęba.

Proclinic Dental swoim pacjentom oferuje kompleksowe leczenie kanałowe za pomocą specjalistycznych metod, w tym również mikroskopu. Ta nowoczesna metoda leczenia kanałowego, zapewnia całkowite wyleczenie zęba, już podczas jednej wizyty w gabinecie. Ponadto w ramach naszych usług znajdują się m.in. trepanacja, dewitalizacja, ekstyrpacja, leczenie kanałowe jednoetapowe, leczenie kanałowe systemem meta (wypełnienie ciepłą gutaperką) i inne. Nad prawidłowym przebiegiem metody czuwa zespół endodontów, który w sposób właściwy przeprowadzi pacjenta przez – nawet najtrudniejszy proces leczenia.
Zaufaj naszym specjalistom już teraz!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jak przebiega proces leczenia kanałowego?
Trwałość zęba po leczeniu kanałowym – jak długo wytrzyma taki ząb?
Leczenie kanałowe zęba w trakcie ciąży
Czy leczenie kanałowe może być bezbolesne?
Czy po leczeniu kanałowym może pojawić się nadwrażliwość zęba?
W jakich sytuacjach decydować się na miejscowe znieczulenie stomatologiczne?
W jakich sytuacjach niezbędne jest leczenie kanałowe?
Ponowne leczenie kanałowe tego samego zęba czy usunięcie - co wybrać?
Słowniczek pojęć: dewitalizacjamiazgazębiniakleczenie kanałowe systemem metazgorzel zęba

Cennik

Rodzaj usługi:cena
Leczenie kanałowe pod mikroskopem / dopłata199 zł
Zatrucie zęba + opatrunek99 zł
Zęby sieczne, kły299 zł
Zęby przedtrzonowe399 zł
Zęby trzonowe599 zł
Ponowne leczenie kanałowe (reendo)+50 % ceny
Wypełnienie czasowe kanałów119 zł
+48713050761 +48 609 800 766
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Piątek9:00 - 20:00
Sobota9:00 - 15:00