leczenie nadwrażliwości

Nadwrażliwość zębów jest coraz powszechniej występującą dolegliwością – skarży się na nią ponad 40 proc. ludzi na całym świecie. Objawy tego schorzenia wiążą się z dużym bólem oraz dyskomfortem, tym samym przyczyniając się do obniżenia komfortu naszego codziennego życia. Jak z nią walczyć? Wystarczy powierzyć swój uśmiech specjalistom ProClinic Dental.

Jak leczyć nadwrażliwość zębów?

Nadwrażliwość zębów to nic innego, jak uszkodzenie zębiny, czyli silnie unerwionej porowatej tkanki zęba, która odsłonięta przez dziąsła zostaje narażona na podrażnienia przez bodźce zewnętrzne. Dolegliwość ta, bardzo często występuje w wyniku nagromadzenia kamienia nazębnego, który odkładając się pod zębami, odsłania ich szyjki, tym samym zwiększając wrażliwość na ból. Kolejną przyczyną powstawania nadwrażliwości może być próchnica, słabe szkliwo oraz bruksizm – tzw. zgrzytanie zębami. Pozbawione naturalnej ochrony zęby reagują charakterystycznym bólem, wywoływanym przez zwykłe codzienne czynności, np. jedzenia czy picia zimnych i ciepłych napojów.

W Klinice ProClinic Dental pomożemy w walce z nadwrażliwością zębów, a nasza kadra przygotuje dla Państwa całkowicie indywidualny plan leczenia. Wszystkie zabiegi wykonywane są na nowoczesnej aparaturze, która spełnia najwyższe standardy stawiane przez branżę stomatologiczną.

Z nami można cieszyć się uśmiechem!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jak radzić sobie z nadwrażliwością zębów na zimno?
Co powoduje nadwrażliwość zębów?
Dlaczego odczuwam ból podczas spożywania zimnych lub gorących posiłków?
Słowniczek pojęć: ćmienie zęba

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie nadwrażliwości zębów w ProClinic Dental?

1. Fachowa kadra

W ProClinic Dental pracuje Zespół najlepszych specjalistów w swojej branży. Dlatego udając się do nas na leczenie mogą mieć Państwo pewność co do profesjonalizmu i najwyższej jakości świadczonych usług. Nasi lekarze nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje i poszukują innowacyjnych metod walki z problemami natury stomatologicznej, z którymi przychodzą Pacjenci.

2. Bezpieczeństwo to priorytet

Każdego Pacjenta otaczamy należytą troską i opieką stomatologiczną. Dla nas każdy Pacjent to historia choroby, z którą przyszedł. Nie jest to tylko kolejny przypadek. Dokładamy starań, by poprawić Państwa samopoczucie i zdrowie. Wielki nacisk kładziemy na higienę gabinetu i jego otoczenia. Bez najmniejszych kompromisów podchodzimy do zagadnienia dezynfekcji i sterylizacji narzędzi.

3. Indywidualne podejście

W ProClinic Dental każdego Pacjenta traktujemy z najwyższym szacunkiem. Dbamy, by czuli się Państwo komfortowo w trakcie zabiegu. Stopień odchylenia fotela również ustawiamy według preferencji Pacjenta, podyktowanych wymaganiami zdrowotnymi. Nie każdy, bowiem może korzystać z zabiegu w pozycji leżącej. Osoby z astmą czy schorzeniami układu krwionośnego preferują pozycję półleżącą.

4. Funkcjonalna poczekalnia

Pacjent przed zabiegiem higienizacji zębów może zrelaksować się w minimalistycznie urządzonej poczekalni, utrzymanej w konwencji wyciszenia i uspokojenia. Całość stylistyki utrzymana jest w bieli, co potęguje wrażenie sterylności i dbałości o każdy detal. Gustownie urządzony kącik dla dzieci pozwoli im zająć czas zabawą i malowankami w oczekiwaniu na mamę czy tatę, którzy korzystają właśnie z zabiegu. Opiekująca się nimi ciocia skorzysta wówczas z bezpłatnego wifi.

Cennik

Rodzaj profilaktyki:cena
Scaling (usunięcie kamienia ultradźwiękami) + polerowanie149 zł
Profesjonalne czyszczenie wszystkich zębów: scaling+polerowanie+piaskowanie+instruktaż higieny199 zł
Profesjonalne czyszczenie wszystkich zębów: scaling+polerowanie+piaskowanie+instruktaż higieny+fluoryzacja wszystkich zębów249 zł
Szyna relaksacyjna299 zł
+48713050761 +48 609 800 766
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Piątek9:00 - 20:00
Sobota9:00 - 20:00