piaskowanie i polerowanie zębów

Piaskowanie zębów to zabieg, który każdy powinien powtarzać 2 razy w roku. Jest to szybki sposób na pozbycie się nieestetycznych przebarwień powstałych z miękkiego osadu gromadzącego się na zębach. Piaskowaniu najczęściej towarzyszy też polerowanie, nadające zębom połysk.

Piaskowanie

Piaskowanie wykonujemy za pomocą specjalnego urządzenia dentystycznego, nazywanego piaskarką. Wyrzuca ono pod dużym ciśnieniem drobinki piasku dentystycznego, zmieszanego z wodą. Dla poprawienia komfortu pacjenta, stosowany środek najczęściej ma smak mięty. Mieszanka, usuwa z powierzchni zębów osad oraz przebarwienia. Dzięki zastosowaniu wysokiego ciśnienia, dentysta może dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, w tym szczelin międzyzębowych. Zabieg piaskowania jest całkowicie bezbolesny i wykonywany podczas jednej wizyty.

Polerowanie

To zabieg, który zalecamy przeprowadzić tuż po piaskowaniu. Polerowanie trwa tylko kilkanaście minut i jest całkowicie bezbolesne. Do jego przeprowadzenia wykorzystujemy specjalne pasty o właściwościach oczyszczających i polerujących, które nakładamy na zęby. Następnie przystępujemy do polerowania przy użyciu dentystycznych gumek i szczotek. Zęby poddane polerowaniu są bardzo gładkie, tym samym zmniejszając możliwość ponownego osadzania się osadu i kamienia.

Efekty

Efektem zabiegów piaskowania i polerowania zębów jest ich widoczne rozjaśnienie, wygładzenie i oczyszczenie, zauważalne natychmiastowo. Wypolerowane zęby są dodatkowo zabezpieczone przed szybkim odkładaniem się kamienia.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy można skorzystać z zabiegu piaskowania w trakcie ciąży?
Czy piaskowanie wybiela zęby?

Dlaczego warto zdecydować się na piaskowanie zębów w ProClinic Dental?

1. Zespół na medal

Nasi lekarze nieustannie rozwijają swoją wiedzę na licznych kursach i warsztatach stomatologicznych zarówno w kraju jak i za granicą. Poszukują coraz to nowych i innowacyjnych rozwiązań z zakresu stomatologii, również estetycznej. A wszystko w trosce o perfekcyjny uśmiech naszych Pacjentów.

2. Nowoczesna technologia

W naszym gabinecie wielką uwagę skupiamy na Państwa komforcie i bezpieczeństwie. Szerokie spektrum zabiegów dentystycznych daje możliwość zadbania nawet o najbardziej wymagających Pacjentów. Ciągle zmieniająca się technologia, którą śledzimy pozwala na pracę wyłącznie na nowoczesnym i najlepszym sprzęcie.

3. Udogodnienia dla Pacjentów

Klinika ProClinic Dental przystosowała swoje podwoje do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście do przychodni znajduje się wprost z ulicy, bez konieczności pokonywania schodów. Pomieszczenie jest w pełni klimatyzowane, a na jego terenie można korzystać z bezpłatnego wifi, co z pewnością umili czas oczekiwania na wizytę. Osoby towarzyszące mogą skosztować pysznej, aromatycznej kawy.

4. Komfort podczas zabiegu

Wybierając preparaty wykorzystywane w naszej pracy zwracamy uwagę, by były jak najlepszej jakości. Dla poprawy komfortu Pacjenta, środki używane do zabiegu higienizacji są wzbogacone w walory smakowe. To znacząco zmienia wrażenia w trakcie samego zabiegu. Dodatkowo uwzględniamy wszelkie sugestie Pacjentów co do przerw w procesie oczyszczania. Najważniejsze, by czuli się Państwo komfortowo.

Cennik

Rodzaj profilaktyki:cena
Scaling (usunięcie kamienia ultradźwiękami) + polerowanie149 zł
Profesjonalne czyszczenie wszystkich zębów: scaling+polerowanie+piaskowanie+instruktaż higieny199 zł
Profesjonalne czyszczenie wszystkich zębów: scaling+polerowanie+piaskowanie+instruktaż higieny+fluoryzacja wszystkich zębów249 zł
Szyna relaksacyjna299 zł
+48713050761 +48 609 800 766
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Piątek9:00 - 20:00
Sobota9:00 - 15:00