rtg
Prześwietlenie zębów, to jedna z najbardziej dokładnych metod diagnozowania różnego rodzaju schorzeń uzębienia. Choć sama technologia znana jest już od lat, to z biegiem czasu dostępne urządzenia stały się o wiele bezpieczniejsze dla zdrowia. Co więcej, uzyskiwane na nich obrazy,
są o wiele lepszej jakości.

Oferta prześwietleń zębów

W Proclinic Dental, wykonujemy prześwietlenia najnowocześniejszą aparaturą, która emituje niewielkie ilości promieniowania. Wykwalifikowany personel przez cały czas czuwa nad przeprowadzanym zabiegiem radiologicznym, dbając o najwyższą jakość i komfort badania. Wysokiej jakości obrazy, uzyskiwane dzięki RTG zębów, służą naszym specjalistom w dokładnej diagnozie i wykryciu schorzenia oraz kontrolowaniu przebiegu leczenia.

W naszym gabinecie, wykonujemy rentgen punktowy.

Rentgen punktowy

Punktowe RTG zębów, jest jedną z podstawowych metod diagnozy. Wykorzystujemy je w sytuacjach, gdy nie zachodzi konieczność prześwietlenia całego uzębienia. Na obrazie możemy umieścić maksymalnie 4 zęby. Tego typu badanie przeprowadzamy w celu m.in. skontrolowaniu zmian zapalnych wokół wierzchołka korzenia, czy postępu leczenia kanałowego. Dodatkowo, badanie pozwala ocenić obecność próchnicy, czy jakość wypełnień.

RTG zębów to jedna z najskuteczniejszych metod wykrycia wielu chorób uzębienia, zwłaszcza tych ukrytych. Co ważne, badanie przeprowadzone za pomocą profesjonalnej aparatury i przez kompetentny zespół specjalistów Proclinic Dental, jest również bezpieczne dla naszego zdrowia.

Pantomogram zębów (zdjęcie panoramiczne)

Pantomogram zębów to specjalistyczna technika radiologiczna, która daje całościowy obraz struktur twarzy. Dzięki tzw. panoramie otrzymujemy zdjęcie, które daje nam szczegółowy obraz wszystkich struktur twarzy: widocznych zębów, niewyrżniętych, zatrzymanych oraz tkanek je otaczających. Tylko dzięki tej technice możemy ocenić stan całego uzębienia, wraz ze stawami twarzy i zatokami szczękowymi. Do badania wykorzystywana jest minimalna dawka promieniowania, dlatego zalecamy je zawsze przy kompleksowym leczeniu stomatologicznym.

Jak wygląda badanie? Podczas gdy pacjent spokojnie stoi z unieruchomiona głową, lampa rentgenowska zatacza wokół półokrąg. Wynik badania jest widoczny od razu, a pacjent otrzymuje zdjęcia na płycie CD.

Dlaczego warto zdecydować się na RTG w ProClinic Dental?

1. Nowoczesna technologia

Znana od dawna i szeroko wykorzystywana w diagnostyce, również stomatologicznej technologia pozwalająca na prześwietlanie pacjentów, dziś jest jeszcze bardziej bezpieczna dla zdrowia. W ProClinic Dental wykorzystujemy sprzęt pozwalający uzyskać bardzo dokładne i najlepsze jakościowo obrazy, emitujący przy tym niewielkie ilości promieniowania.

2. Specjaliści i personel

Wykwalifikowani specjaliści oraz personel pomocniczy na bieżąco kontrolują przebieg badania radiologicznego. Dbają przy tym o komfort Pacjenta, a także o najwyższą jakość badania. W każdej chwili służą fachową radą i pomocą, by osoba poddawana badaniu czuła się bezpiecznie. Personel przygotowany jest też na ewentualne pytania Pacjentów i zawsze, z uśmiechem na ustach, niesie pomoc i służy poradą.

3. Kompleksowość usług

W ProClinic Dental świadczymy kompleksowe usługi z zakresu stomatologii, w tym estetycznej. Najwyższej klasy sprzęt i najlepsi specjaliście czynią z naszej kliniki miejsce wyjątkowe, sprzyjające zdrowiu i komfortowi Pacjenta. Każdy zabieg poprzedzony jest szczegółowym badaniem stomatologicznym i szczegółowym omówieniem planu leczenia. Bezpośrednio po badaniu, stomatolog omawia z Pacjentem detale postepowania, a także przedstawia istniejące przeciwwskazania.

4. Przyjazny gabinet

ProClinic Dental to klinika przyszłości. Tu wszelkie stomatologiczne problemy odchodzą w niepamięć. Pacjent wspomina tylko miłą atmosferę jaka panowała w trakcie całego procesu leczenia. Na specjalne życzenie Pacjentów zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, co zdecydowanie wpływa korzystnie na samopoczucie. Dodatkowo, jasne kolory w pomieszczeniach wykazują relaksacyjną moc już od progu.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy prześwietlenie zęba jest bezpieczne?
Ile czasu trzeba czekać na zdjęcie po wykonaniu prześwietlenia zęba?
Co widać na zdjęciu RTG zęba? Jakie problemy mogą być wykryte?
Słowniczek pojęć: zdjęcie punktowe zęba

+48713050761 +48 609 800 766
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Piątek9:00 – 20:00
Sobota9:00 – 15:00