wybielanie nakładkowe

Nakładkowe wybielanie zębów jest popularną metodą, która wraz z rozwojem technik stomatologicznych, stała się jeszcze bardziej przystępna. Co ważne jest to sposób całkowicie bezpieczny i skuteczny.

Nakładkowe wybielanie zębów

Podczas pierwszej wizyty, stomatolog pobiera wycisk uzębienia na specjalnych łyżkach wyciskowych. Następnie z gipsowych modeli wykonujemy przezroczyste szyny, które odpowiadają indywidualnemu charakterowi uzębienia pacjenta. Nakładki służą za nośnik żelu wybielającego, dołączonego do zestawu. Żele wybielające dostępne są w zróżnicowanym stężeniu. O dobrze odpowiedniego decyduje stomatolog, który bierze pod uwagę przede wszystkim skłonność do nadwrażliwości zębów pacjenta.

Wybielanie w domu

Największą zaletą wybielania nakładkowego, jest możliwość przeprowadzenia kuracji we własnym domu. Zazwyczaj terapia trwa od 2 do 4 tygodni. O czasie i częstotliwości noszenia nakładek, decyduje dentysta. Najczęściej zalecamy stosowanie nakładek 4 godziny dziennie lub na całą noc. W trakcie kuracji, rekomendujemy stosowanie tzw. białej diety, czyli zrezygnowania ze wszystkich mocno barwiących napojów np. kawy czy czerwonego wina.

Przed rozpoczęciem wybielania metodą nakładkową

Każdy pacjent, który chce poddać się nakładkowemu wybielaniu zębów, w pierwszej kolejności poddany zostanie rzetelnemu badaniu stomatologicznemu. Przed rozpoczęciem wybielania, konieczne jest usunięcie wszystkich ubytków oraz kamienia nazębnego. W razie konieczności stosujemy tymczasowe wypełnienia, które nie zmieniają swojej barwy w czasie wybielania. Następnie po zakończeniu kuracji, zastępujemy je plombami dopasowanymi już do nowego odcienia zęba.

Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie nakładkowe w ProClinic Dental?

1. Rzetelne przygotowanie

W ProClinic Dental nakładkowe wybielanie zębów poprzedzone jest gruntownym badaniem stomatologicznym. Przed rozpoczęciem wybielania, konieczne jest usunięcie wszystkich ubytków oraz kamienia nazębnego. Następnie, stomatolog pobiera wycisk do przygotowania specjalnej szyny, do której Pacjent samodzielnie będzie nanosił precyzyjnie dobrany dla niego żel wybielający. Przy doborze żelu lekarz bierze pod uwagę życzenia Pacjenta co do koloru uzębienia, ale przede wszystkim rozważa dobór stężenia żelu pod kątem skłonności do nadwrażliwości zębów Pacjenta.

2. Cenne informacje

Dentysta przekaże Państwu wszelkie informacje odnośnie użytkowania nakładek. Nasi specjaliści dodatkowo informują o specyfice postępowania w trakcie kuracji. Dają cenne wskazówki odnośnie odpowiedniej diety i pokarmów, których należy w tym czasie bezwzględnie unikać. Tylko sumienne stosowanie się do zaleceń lekarza może dać wspaniałe efekty wybielania. A przy tym znacząco je przedłużyć.

3. Profesjonalizm w każdym calu

W naszej codziennej pracy w ProClinic Dental korzystamy z najnowocześniejszych sprzętów i profesjonalnych materiałów. Dają one pewność wspaniałych efektów, których Państwo oczekujecie. Dzięki temu, że kładziemy szczególny nacisk na jakość, efekty zabiegów utrzymują się dłużej, co wpływa na poziom satysfakcji naszych Pacjentów.

4. Empatyczni lekarze

Stomatologów ProClinic Dental cechuje nie tylko ponadprzeciętna fachowość, ale także ogromna empatia. Indywidualne podejście do każdego Pacjenta pozwala na lepsze zrozumienie jego problemu. Ta relacja przekłada się na bardziej skuteczne leczenie. Znamy naszych Pacjentów i wiemy czego od nas oczekują. Łatwiej nam przez to Państwa zrozumieć. A właściwa komunikacja na linii Pacjent – Lekarz jest nie do przecenienia.

Cennik

Rodzaj zabiegu:cena
Wybielanie lampą Beyond (1 wizyta)999 zł
Wybielanie nakładkowe699 zł
Wybielanie zęba martwego (1 wizyta) wewnętrzne99 zł
+48713050761 +48 609 800 766
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Piątek9:00 - 20:00
Sobota9:00 - 15:00