wybielanie zębów

Metody wybielania zębów

W dzisiejszych czasach piękne, zdrowe i białe zęby są marzeniem wielu osób. Perfekcyjny uśmiech stał się swoistą wizytówką człowieka, a także gwarancją doskonałego samopoczucia i pewności siebie. Obecnie dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań stomatologii estetycznej pozwala spełnić marzenie o zniewalającym, śnieżnobiałym uśmiechu. Pytanie tylko – którą metodę wybielania zębów wybrać?

Profesjonalne wybielanie zębów lampą BEYOND™

Uzyskanie spektakularnej zmiany odcienia zębów w krótkim czasie możliwe jest dzięki wykorzystaniu profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Do wykonania tego rodzaju zabiegu, zawsze uprawniony jest wyłącznie lekarz dentysta. Cała procedura zaczyna się zawsze od precyzyjnego ustalenia koloru zębów oraz określenia efektu możliwego do uzyskania. Stomatolog przeprowadza badanie stanu uzębienia i ocenia, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do zabiegu. Czynnością poprzedzającą wybielanie zębów jest ich dokładne oczyszczenie – usunięcie kamienia, a także piaskowanie). Zanim stomatolog przystąpi do zabiegu, dokładnie zabezpiecza on dziąsła specjalistycznym płynem, zapobiegającym ich podrażnieniu. Na właściwie przygotowane zęby, lekarz nakłada żel o wysokim stężeniu substancji aktywnej, który następnie zostaje poddany aktywacji lampą, emitującą zimne niebieskie światło. Po kwadransie zabieg zostaje powtórzony jeszcze dwukrotnie. Profesjonalne wybielanie zębów lampą zwyczajowo nie przekracza 45 minut.
W przypadku osób, u których występują przebarwienia szczególnie trudne do usunięcia, może istnieć potrzeba powtórzenia całej sesji. Efekt zabiegu utrzymuje się około 2-3 lat.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Metoda nakładkowa polega na pobraniu w gabinecie stomatologicznym wycisków oraz wykonaniu na podstawie uzyskanych modeli indywidualnie dopasowanych nakładek. Następie pacjent otrzymuje w zestawie żele wybielające o różnym stężeniu, dostosowanym do wrażliwości jego zębów. Metoda ta jest przeprowadzana samodzielnie przez pacjenta w domu. Preparat wybielający nakłada się przed snem na uprzednio wykonane nakładki i stosuje przez okres 10-14 dni. Preparat wydziela aktywny tlen, który łącząc się z barwnikami zawartymi w szkliwie, powoduje ich utlenianie i zanik koloru. Dzięki zastosowaniu tej metody, możliwe jest rozjaśnienie zębów nawet o 6 odcieni, które utrzymuje się nawet przez okres 3 lat. To, jak szybko zęby ponownie ściemnieją, zależy przede wszystkim od organizmu pacjenta i jego nawyków żywieniowych. Za wyborem tej metody przemawiają takie zalety jak m.in. niska cena, brak szkodliwego oddziaływania na szkliwo oraz gwarancja bezpieczeństwa dla pacjenta.

Wybielanie zębów za pomocą pasków i past wybielających

Paski i pasty to jedna z najbardziej modnych i najczęściej promowanych metod wybielania zębów. Rozwiązanie to jest zdecydowanie najtańsze i jednocześnie najmniej skuteczne spośród wymienionych form wybielania. Polega ono na zastosowaniu ogólnodostępnych preparatów wybielających, ze znacznie niższym stężeniem substancji czynnej, niż ma to miejsce w przypadku profesjonalnych metod, przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym.

Wybielanie zębów martwych

Zęby, które uległy przebarwieniu po przeprowadzonym leczeniu kanałowym, a także te, które zmieniły kolor po urazie również można skutecznie wybielić. Zazwyczaj do przebarwień takich zębów dochodzi, gdy do zębiny martwej miazgi zęba przenikają barwniki krwi oraz materiału, wypełniającego kanał.Istotne jest, iż proces ten zachodzi w środku zęba – z tego też względu preparat wybielający zaaplikowany zostaje również wewnątrz komory tego zęba.

Przed przystąpieniem do wybielania zęba martwego, najpierw należy wykonać zdjęcie RTG. Badanie sprawdzi, czy kanały zębowe zostały prawidłowo wypełnione. Ze względu na pozbycie się jednej z przyczyn przebarwienia zęba, często pojawia się konieczność ponownego przeprowadzenia leczenia kanałowego. W ProClinic Dental stosujemy wyłącznie najnowocześniejsze środki, nie powodujące przebarwień. Po prawidłowo przeprowadzonym leczeniu kanałowym, nasi specjaliści mogą przystąpić do zabiegu wybielania zębów. Wówczas do komory zęba zostaje wprowadzony profesjonalny środek wybielający, działający od strony będącej źródłem przebarwienia. Na koniec zabiegu, ząb zostaje zabezpieczony czasowym wypełnieniem. Po upływie kilku dni, następuje wymiana środka wybielającego na nowy. Ilość wymaganych wizyt, na których jest ono wymieniane, uzależnione jest m.in. od stopnia i przyczyny przebarwienia zęba.Może się zdarzyć, że barwniki w zębie są na tyle silne i długotrwale działające, iż nie jest możliwe uzyskanie pożądanego efektu bieli. W takim przypadku na ząb zaleca się nałożenie korony porcelanowej.

Efekty

Zabiegi wybielające zęby dają widoczne efekty natychmiastowo lub po krótkim okresie. Na spektakularne efekty będziemy musieli poczekać nieco dłużej, jeśli zdecydujemy się na paski i pasty wybielające. W zależności od tego, w jakim czasie i jak intensywny efekt chcemy uzyskać, możemy dobrać zabieg wybielania zębów do indywidualnych potrzeb. W podjęciu decyzji pomoże nam lekarz stomatolog podczas wizyty kontrolnej.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Wybielanie zębów a picie kawy
Wybielanie zębów a szkliwo
Wybielanie zębów a próchnica
Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?
Czy wybielanie jest bezpieczne?
Czy wybielanie osłabia zęby?
Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?
Jak działają wybielające pasty do zębów i czy są one bezpieczne?
Czy piaskowanie wybiela zęby?
Ile trwa wybielanie zębów?
Wybielanie zębów a palenie – zależności

Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie zębów w ProClinic Dental?

1. Rzetelna informacja

Rozważając wybielanie zębów, mogą Państwo zaufać specjalistom z ProClinic Dental. Doradzą wybranie odpowiedniej metody spośród kilku dostępnych. Wyjaśnią różnice między wariantami i podadzą szczegółowe „za” i „przeciw” każdej z nich. Nasi stomatolodzy nie pozostawią Państwa bez odpowiedzi na nurtujące kwestie. Zawsze chętnie służą fachową radą i rzetelną pomocą.

2. Efekty na miarę oczekiwań

W trosce o piękny, olśniewający uśmiech oferujemy Państwu wybielanie zarówno w gabinecie – za pomocą specjalistycznej aparatury, jak i w domu – metodą nakładkową. Obie formy dają spektakularny efekt, różni je tylko czas oczekiwania na oszałamiającą biel uśmiechu. W ProClinic Dental dbamy o najwyższą jakość usług i dokładamy starań, by rezultaty spotkały się z Państwa satysfakcją.

3. Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Nasz gabinet jest miejscem przyjaznym Pacjentom w każdym wieku, a także z różnym stopniem niepełnosprawności. Wejście do placówki jest wprost z ulicy, bez konieczności pokonywania schodów. W toaletach zainstalowane są udogodnienia dla osób z ograniczeniami ruchowymi. W każdej chwili personel służy też Państwu pomocą.

4. Harmonogram zapisów

W ProClinic Dental szanujemy Państwa czas. Zapisy na wizyty możliwe są telefonicznie lub mailowo. Można też skorzystać z formularza on-line dostępnego na stronie, naszej siostrzanej firmy, ProClinic. Nasza palcówka mieści się w samym sercu Wrocławia. Dlatego, jak tylko mają Państwo po drodze, można nas odwiedzić codziennie w godz. 09:00-20:00 i w soboty od 09:00-15:00. Serdecznie zapraszamy.

Cennik

Rodzaj zabiegu:cena
Wybielanie lampą Beyond (1 wizyta)999 zł
Wybielanie nakładkowe699 zł
Wybielanie zęba martwego (1 wizyta) wewnętrzne99 zł
+48713050761 +48 609 800 766
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas
+48713050761 +48 609 800 766
napisz do nas

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Piątek9:00 – 20:00
Sobota9:00 – 15:00